Akcja RELACJA rozpoczęta, po 7 miesiącach klasy 6,7 i 8 wróciły do szkoły.
Wiele usmiechów i wzruszeń, dzień radości.
Akcja RELACJA rozpoczęta, po 7 miesiącach klasy 6,7 i 8 wróciły do szkoły.
Wiele usmiechów i wzruszeń, dzień radości.
Szanowni Państwo!
Dziękujemy za udział w rekrutacji do klasy pierwszej!
Zamieszczamy listę dzieci przyjętych do tutejszej Szkoły Podstawowej.
Jednocześnie informujemy, że wszystkie miejsca w klasie zostały przydzielone, nie będzie organizowana rekrutacja uzupełniająca.
Szanowni Państwo!
Zamieszczamy listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej.
WAŻNA INFORMACJA:Rodziców dzieci zakwalifikowanych prosimy o potwierdzenie woli uczęszczania do jednostki (dokument znajduje się w plikach do pobrania w systemie rekrutacji) do 14 maja do godz. 15:00. Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w jednostce.
Rodziców dzieci zamieszkujących obwód szkolny tj. Białą Nyskę i Iławę, którzy zgłosili dzieci do przyjęcia informujemy, że Wasze dzieci zostały przyjęte do Szkoły. Zamieszczona lista dotyczy tylko kandydatów spoza obwodu szkolnego."
TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2021 pod hasłem ,,ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE"
Dzisiaj wraz z bibliotekarzami z Opolszczyzny mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród Bibliotekarza Roku 2019 oraz 2020, która odbyła się w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Pracownik Filii w Białej Nyskiej - pani Katarzyna Szober otrzymała honorowy tytuł ,,Bibliotekarza Roku 2019".
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w zeszłym roku, wręczenie nagrody odbyło się 7 maja 2021 r.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystości.
Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice!
Przed nami przejście z edukacji zdalnej do stacjonarnej poprzez nauczanie hybrydowe.
Pierwsze takie wydarzenie w polskiej edukacji, której jesteśmy częścią.
Niebawem spotkamy się wszyscy na terenie szkoły, co niesie za sobą wiele emocji. Jest w nas radość, ciekawość, lęk i obawa. I to zarówno po stronie nauczycieli, uczniów jak i rodziców.
Analizując ostatnie ponad pół roku pracy zdalnej zdecydowaliśmy, że naszym priorytetem jest:
- odbudowywanie relacji w zespołach klasowych,
- przypomnienie/wypracowanie zasad, aby zadbać o poczucie bezpieczeństwa,
- omówienie tego, co było podczas nauczania zdalnego, co chcielibyśmy przenieść
do szkoły stacjonarnej.
Jesteśmy przekonani, że ten czas, który jest nam dany jeszcze przed wakacjami będzie dla nas bardzo wartościowy, dobrze wykorzystany, pozwoli przyjrzeć się sobie, porozmawiać o nowej szkole jaką będziemy tworzyć od września. Żeby nam się to wszystko udało, to potrzeba zaangażowania NAS WSZYSTKICH.
Więcej szczegółów dotyczących tego przejścia znajdziecie w naszym dzienniku Librus.
Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia 😊
Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Białej Nyskiej
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Z przyjemnością informuję o powierzeniu mi przez Burmistrza Nysy obowiązków dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej Nyskiej na kolejną, pięcioletnią kadencję.
Jest to dla mnie zaszczyt oraz potwierdzenie, że droga, którą obrałam w kierowaniu placówką spotkała/ spotyka się z uznaniem.
Motto, które mi przyświeca, to słowa profesora Joachima Bauera (lekarza, neurobiologa) „Bez dobrych relacji nie ma efektywnej nauki…” Nie ma relacji bez rozmowy, szacunku i zainteresowania. W swojej pracy kieruję się wartościami, które są dla mnie bardzo ważne, a które staram się, aby były naszą wizytówką. Są nimi: samodzielność, odpowiedzialność i współpraca.
Jestem dumna z działań jakie podejmujemy wspólnie z całym zespołem we współpracy z rodzicami na drodze zmiany, współtworząc szkolę XXI wieku.
Dziękuję za dotychczasowe starania i zapraszam do dalszej pracy.
Mariola Giera- dyrektor ZSP w Białej Nyskiej
ŚWIĘTA MAJOWE W PRZEDSZKOLU
30 kwietnia przedszkolaki uczciły wyjątkowe dla każdego Polaka majowe święta. Dzieci pięknie wyrecytowały wiersz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, a następnie przedstawiciele każdej grupy pomogli w uroczystym umieszczeniu flagi narodowej na budynku przedszkolnym. Dzieci podczas zajęć wysłuchały legendy związane z historią Polski, poznały symbole narodowe oraz obejrzały filmy edukacyjne rozwijające postawy patriotyczne i rozbudzające poczucie tożsamości narodowej małych Polaków.
Prace plastyczne wykonane z myślą o MAJOWYCH ŚWIĘTACH
,,Majowa łąka" - prace uczniów kl. 3,
,,Moja Ojczyzna" - prace uczniów kl. 4 i 6.
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
„Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju…”
3 maja 1791 roku uchwalono zasadniczą ustawę rządową zwaną powszechnie Konstytucją Trzeciego Maja.
Była to pierwsza w Europie, druga w świecie po Stanach Zjednoczonych konstytucja.
Niosła nadzieję na ocalenie Polski. Stwarzała podstawy do wzmocnienia władzy państwowej, osłabiała samowolę magnatów.
Zwiększała liczebność wojska, poprawiała położenie chłopów, podniosła poziom oświaty, mieszczanom zaś nadała nowe prawa.
Wprowadzone przez nią zmiany w prawie polskim były ostatnią próbą ocalenia zagrożonej ojczyzny.
Do dzisiaj stanowi dumę Polaków z jej osiągnięć i otoczona jest należytą czcią oraz szacunkiem.
Dla upamiętnienia tych wydarzeń 3 maja obchodzimy święto państwowe.
Narodowe Święto Konstytucji to jedno z najważniejszych świąt związanych z historią naszego państwa, a także tradycjami i kulturą.
Wywieś przed swym domem biało-czerwoną flagę.
Prezentuj ją dumnie nie tylko w rocznicę uchwalenia konstytucji, ale też w każdy powszedni dzień.
22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, rozwiązywali krzyżówki dotyczące dnia Ziemi, oglądali krótki film edukacyjny.
Zachęcamy wszystkich do tego, żeby wyszli z domu i poszli do Przyrody – do lasu, na łąkę, do parku. Żeby poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna i ciekawa.
Dzień Ziemi był kontynuowany również podczas lekcji Wiedzy o Społeczeństwie w klasie 8. Specjalnie na tę okazję zaprosiliśmy panią Martę Wanicką, absolwentkę uniwersytetów w Bolonii i Strasburgu, aktywistkę ruchu Extinction Rebellion. Podczas zajęć podyskutowaliśmy o zagrożeniach związanych z kryzysem klimatycznym i ekologicznym. Zobaczyliśmy na czym polega globalne ocieplenie, z jakimi wydarzeniami związany jest wzrost temperatury i jak może wpłynąć on na nasze życie. Porozmawialiśmy również o szóstym wielkim wymieraniu, o tempie w jakim znikają gatunki na planecie i co to dla nas oznacza. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawych rzeczy na temat aktywizmu, jego początkach i ruchu Fridays for Future, który w Polsce przyjął nazwę Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Taka lekcja, to okazja do przemyślenia i podjęcia odpowiednich kroków przez nas, młodych ludzi, póki jest jeszcze na to czas.
Powered by aSc EduPage