Zapraszamy
w imieniu całej społeczności Szkolno-Przedszkolnej w Białej Nyskiej, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Biała Nyska, Rady Sołeckiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich do wspólnego świętowania.
Zapraszamy
w imieniu całej społeczności Szkolno-Przedszkolnej w Białej Nyskiej, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Biała Nyska, Rady Sołeckiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich do wspólnego świętowania.
,,Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych"- Konfucjusz
,,Edukacja inaczej" to temat przewodni konferencji i warsztatów dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, w której dzisiaj biorą udział nasi nauczyciele.
Staramy się poszerzać i pogłębiać wiedzę, szkolimy się, aby poziom naszej oferty edukacyjnej był na jak najwyższym poziomie. Szukamy alternatywnych rozwiązań, aby nasza placówka odpowiadała na potrzeby WSZYSTKICH uczniów!
Informacja dla rodziców, opiekunów prawnych lub pełnoletnich uczniów zamieszkałych w Gminie Nysa, którym został przyznany zasiłek celowy na podstawie art. 40 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej w wysokości 8000 zł.
Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda odwiedziła przebywających w Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. J. Wybickiego w Białej Nyskiej.
Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser–Dudy w Rezydencji Prezydenta RP – Zamek w Wiśle zorganizowano pobyt dla prawie dwustu dzieci z terenów dotkniętych skutkami wrześniowej powodzi. Z jesiennego wypoczynku w Wiśle korzystają grupy dzieci i młodzieży szkolnej, które z powodu zniszczeń dokonanych przez powódź nie są w stanie kontynuować nauki w swoich szkołach lub których domy uszkodził żywioł.
Celem pobytu zorganizowanego przez Małżonkę Prezydenta RP jest zapewnienie dzieciom możliwości wytchnienia od popowodziowej rzeczywistości.
Pierwsza Dama opowiedziała najmłodszym o inicjatywach podjętych przez Kancelarię Prezydenta w celu pomocy poszkodowanym w powodzi. Na ten cel w budżecie KPRP zablokowano ponad 3 mln zł, a mieszkańcom Głuchołazów w sprzątaniu pomagali wolontariusze z KPRP i BBN, którzy przybyli do potrzebujących wraz z pomocą materialną. Z inicjatywy Pary Prezydenckiej, do Lądka–Zdroju, Stronia Śląskiego i Bystrzycy Kłodzkiej trafiło 18 ton darów pomocy humanitarnej.
Ponadto, z inicjatywy Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser–Dudy do gminy Lewin Brzeski (woj. opolskie) trafił transport kilkudziesięciu urządzeń do osuszania, wentylatorów oraz nagrzewnic.
W ramach tygodniowego pobytu w Wiśle każda z grup ma okazję poznać historię i tradycję Beskidu Śląskiego, a także spędzić aktywnie czas podczas między innymi: zdobywania beskidzkich szczytów, pobytu parku rozrywki czy parku wodnym. Co więcej, dzieci z Białej Nyskiej będą uczestniczyć w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy prowadzonym przez strażaków z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej 3 w Ustroniu.
Uczniowie zaś podzielili się swoimi doświadczeniami po powodzi, która w znaczny sposób wpłynęła na ich życie. Opowiedzieli o towarzyszących im emocjach oraz planach i marzeniach, które będą realizować po powrocie do rodzinnej miejscowości.
Małżonka Prezydenta poruszyła także kwestie czytelnictwa, zachęcając młodzież do regularnego czytania książek i czasopism, także tych spoza kanonu lektur. – Czytanie to świetny sposób, by odstresować się i oderwać od rzeczywistości. Czytanie to pasja, do której Was serdecznie zachęcam – podkreśliła.
Na terenie szkoły działa Klub Wolontariatu, który opiera się na bezinteresownym zaangażowaniu w pomoc na rzecz drugiego człowieka. Działalność klubu przynosi korzyść wszystkim – i beneficjentom pomocy i pomagającym.
Pierwsza Dama zachęciła młodzież, by w ramach wszystkich dostępnych w szkole zajęć – także tych dodatkowych – rozwijali swoje talenty i pasje, gdyż stanowią one „inwestycje na przyszłość”.
Dziękując wszystkim organizacjom i instytucjom za pomoc w organizacji pobytu uczniów, Małżonka Prezydenta życzyła dzieciom powodzenia także podczas egzaminu ósmoklasisty, jednocześnie zapraszając grupę do odwiedzenia Pałacu Prezydenckiego.
W organizację aktywnego i interesującego wypoczynku dla uczniów zaangażowali się: Burmistrz Miasta Wisła, Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, władze Lasów Państwowych Nadleśnictwa Wisła, Jednostka Ratowniczo–Gaśnicza 3 w Ustroniu, właściciele Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, właściciele Energylandii, właściciele Hotelu Gołębiewski.
Dzisiaj uczniowie klasy 3 wzięli udział w warsztatach stolarskich w Castoramie w Nysie. Nauczyli się bezpiecznie wbijać małe gwoździki w deseczkę i ozdabiać wzór serca kolorowym kordonkiem. Wykonali przepiękne prace, które zabrali ze sobą na pamiątkę pobytu w Majsterkowie.
Planowany na okres od 23 do 29 września „Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole” miał być dla naszej społeczności szkolnej wyjątkowym czasem pełnym radości, nauki i integracji. Niestety, niespodziewana powódź, która dotknęła naszą miejscowość, pokrzyżowała te plany.
Uczniowie, zmuszeni do pozostania w domach lub u swoich bliskich, przez ponad tydzień byli odcięci od szkolnej codzienności. Nie mogli wspólnie świętować urodzin naszego patrona, Józefa Wybickiego i wziąć udziału w zaplanowanym "Wybitnym rajdzie z Wybickim".
Chociaż powódź wprowadziła zamęt w ich plany, nie poddawali się!
W niedzielę 29 wrzesnia, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pana Lecha Kuchnowskiego, uczniowie klas 4,5 i 6 wraz z nauczycielami wyruszyli na Zieloną Szkołę nad morze, do Ostrowa koło Władysławowa.
To było dziesięć dni pełnych przygód, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy, które pozwoliły naszym uczniom oderwać się od trudnych chwil i naładować baterie pozytywną energią.
Wyjazd ten stał się dla nich prawdziwym Tygodniem Szczęścia.
Podczas wspólnych zajęć i wycieczek uczniowie lepiej poznli siebie nawzajem, wzmocnili relacje i odkryli swoje pasje. To była doskonała okazja, aby wspólnie odpocząć i nabrać sił po przeżytych trudnościach.
Chociaż sytuacja ich zaskoczyła, pokazali, że są silni i potrafią się wspierać. Wierzyli, że ten trudny czas zbliżył ich do siebie i nauczył wielu cennych lekcji.
Po długich wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 2 września 2024r. dyrektor szkoły pani Mariola Giera powitała przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły.
Szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Wszystkim uczniom życzyła wytrwałości w realizacji celów, sukcesów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.
Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię szkoły, być dobrymi kolegami i sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Od pani dyrektor pierwszoklasiści otrzymali flagi a od rodziców niespodzianki skryte w tekturowym ołówku.
Po uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami. Mamy nadzieję, że wypoczynek pozwolił zgromadzić wszystkim nowe pokłady energii do nauki oraz pracy.
Życzymy zatem powodzenia, sukcesów oraz radości z odkrywania świata!
9:00 Uroczyste rozpoczęcie:
- Przemówienie dyrektora szkoły
- Pasowanie na ucznia klasy I
- Spotkania integracyjne uczniów z wychowawcami
Wdzięczność, odwaga i zaufanie to słowa, które najbardziej rezonują z nami kończąc ten rok szkolny.
Za nami bardzo intensywne 10 miesięcy, przez które kroczyłyśmy z odwagą i wzajemnym zaufaniem.
Każdego dnia towarzyszyły nam pytania: Po co to robimy? Jak sprawić by chciało się chcieć? A także szukanie sensu i zrozumienia w podejmowanych działaniach. (nie tylko naszych)
Dziękujemy za wspólny, kolejny rok z Wami.
Jesteśmy wdzięczne za każde podjęte działanie, za doskonalenie swoich kompetencji, za działania skoncentrowane na rozwiązaniach.
Życzymy uczniom pięknych, bezpiecznych wakacji, a pracownikom wspaniałego urlopu.
„Coś się kończy, aby zacząć mogło się coś”
Mariola Giera i Edyta Mazurek
Powered by aSc EduPage